Како да добиете Chegg студентски попуст | 2023 година8 мин прочитано

Chegg студентски попуст: Chegg е американска компанија за образовна технологија која нуди многу едукативни материјали за помош студентите успеваат во нивните академици.

Оваа компанија нуди дури и едукативни материјали за студентите по намалена цена. Меѓутоа, за да имате корист од студентскиот попуст Chegg како студент, мора да се преземат неколку чекори.

Значи, оваа статија ќе даде преглед на Chegg и детално ќе објасни како студентите можат да добијат попуст на Chegg.

Преглед на Chegg

Chegg е американска компанија за образовна технологија која нуди продажба и изнајмување на едукативни материјали на студенти, како и неколку други студентски услуги.

Основана во 2005 година, оваа компанија масовно порасна во последните 17 години од обезбедувањето услуги за студенти и моментално има повеќе од 3 милиони претплатници.

Chegg нуди неколку услуги кои го надминуваат изнајмувањето книги.

Тие обезбедуваат услуги за туторство и имаат поставено онлајн платформа преку нивната официјална веб-страница која им овозможува на студентите да бараат стипендии и можности за стажирање кои се моментално достапни.

Без сомнение, Chegg е организација која им помогна на милиони студенти да научат многу во исто време.

Chegg студентски попуст

Chegg студентски попуст за 2023 година

Од нашето истражување, се разбира дека Chegg нуди попуст од 25% за секој студент во првиот месец од претплатата на нивните услуги.

Покрај тоа, во некои случаи, студентите можат да добијат и неверојатни попусти кога изнајмуваат учебници.

Chegg, исто така, одлучи дека секој нов претплатник ќе добие 30 минути бесплатни часови со тутори од Школи на Ајви лига до 2023 година, па дури и понатаму.

Chegg нуди онлајн услуги за туторство по евтини цени поради фактот што тие се повеќе заинтересирани за академскиот напредок на студентите отколку за самите заработка.

Освен тоа, добрата работа е што туторите Chegg се секогаш достапни за нивните студенти и со нив воспоставуваат распоред кој одговара на потребите на ученикот.

Воспитувачите на Chegg, исто така, нудат лекции за многу предмети и теми кои можат неизмерно да го подобрат разбирањето на учениците.

Препорачано:  Стапка на прифаќање на Џонсон и Велс (ЧПП) | 2022 година

Кога студентите изнајмуваат книги од Chegg наместо да ги купат од книжарница, добиваат попуст од 90%.

Услови за студентски попуст на Chegg во 2023 година

Да се ​​биде студент е единствениот услов што едно лице треба да го исполни пред да може да ги користи услугите на Chegg. Chegg го потврдува статусот на стипендијата на лицето кога регистрира сметка.

Како да добиете студентски попуст Chegg

Chegg им овозможува на луѓето да изнајмуваат и купуваат половни учебници онлајн преку нивната веб-страница и мобилна апликација.

Сепак, студентот ќе добие само попуст за која било од овие услуги следејќи ги чекорите подолу.

 • Инсталирајте ги апликациите Student, Math Solver, Books и Prep на вашиот телефон.
 • Регистрирајте се за сметка ако сè уште не сте го направиле тоа и потврдете го вашето студентство со компанијата.
 • Откако ќе бидете потврдени, започнете со бесплатната проба на Chegg Study, која вклучува неплатена сесија од 30 минути со учител и околу 90% ПОПУСТ за секоја книга изнајмена од студентот.

Како да заштедите пари од Cheggs

Студентот може да заштеди пари на Cheggs со примена на следниве совети:

 • Следете го Chegg на секоја платформа за социјални медиуми бидејќи најчесто оваа компанија нуди ексклузивни зделки на нивните следбеници на социјалните мрежи.
 • Направете доследна употреба на купоните Chegg.
 • Продадете некои од вашите користени учебници, вклучувајќи ги и оние што не сте ги купиле од Chegg. Луѓето кои сакаат да продаваат книги што не се купени од Chegg можат да го сторат тоа на GoTextbooks, која е компанија која е поврзана со Cheggs.
 • Искористете ја предноста од четиринеделниот бесплатен пробен период што го нуди Chegg и набавете неколку концизни учебници кои неизмерно ќе го зголемат вашето разбирање. Бесплатната проба на Chegg им дава на студентите пристап и до експерти. Сепак, на крајот од четирите недели, бесплатниот пробен период може повторно да се активира за само 14.95 долари месечно, што сепак можете да го прекинете кога и да посакате.

Забележете дека над 90% може да се заштедат на учебниците кога се изнајмени или купени за колеџ курсеви. Најчесто, овие книги може да се најдат на интернет и до нив може да се пристапи од каде било во светот.

Chegg студентски попуст: Како да добиете кодови за купони Chegg

Chegg купонските кодови може да се користат за да се направат многу работи. Тие можат да се користат при купување или изнајмување учебници, регистрација за туторските услуги или добивање помош за задачи.

Кодовите за купони можете да ги најдете на страницата „Купон“ на Chegg, на веб-локации управувани од трети страни и на страници на социјалните мрежи.

Препорачано:  Калкулатори одобрени од PSAT | 2022 година

Е-пошта купони кодови

Купоните за е-пошта може да се користат само еднаш. Така, ако сте доволно среќни да ги ставите рацете на бесплатните купонски кодови споделени од членовите на заедницата, можете да продолжите да ги внесувате во платформата додека не добиете неискористен.

Како да го користите купонот или промотивниот код на Chegg

Можете да го користите Chegg/промотивниот код со преземање на следните чекори подолу:

 • Изберете го купонот Chegg што сакате да го користите, потоа кликнете со десното копче и притиснете ја опцијата „Копирај во таблата со исечоци“.
 • Посетете Официјалната веб-страница на Chegg и прикачете го предметот или услугата што сакате да ја купите во вашата количка.
 • Можеби ќе треба да се најавите на вашата сметка на Chegg пред да ја набљудувате страницата за резиме на нарачката.
 • Веднаш откако ќе ги прикачите сите ставки или услуги што сакате да ги купите во количката, изберете „Checkout“ за да продолжите и да потврдите дека не сте робот.
 • Кликнете на „продолжи“ веднаш откако ќе ги внесете деталите за испорака и плаќање.
 • На страницата за наплата, внесете го кодот на купонот и притиснете ја опцијата „Примени“ на следната страница. Откако ќе се примени попустот за вашата нарачка, можете да отидете директно на касата.

Chegg студентски попуст: Политика за враќање на Chegg

Враќањето на учебникот што сте го изнајмиле од Chegg е многу лесно.

Откако ќе завршите со книгите што сте ги изнајмиле, соберете ги заедно во кутија што ја носи етикетата за враќање на припејд UPS-от и испратете ги до која било установа на UPS-от блиску до вас на или пред датумот на доспевање.

Од друга страна, пристапот до е-учебниците се повлекува на крајот на периодот на изнајмување.

Можете да ги вратите физичките учебници на Chegg во рок од три недели од денот кога сте ги купиле, ако повеќе не ги сакате.

Chegg ќе ви наплати помеѓу 5 и 10 долари за секоја книга што ќе ја вратите, а парите што сте ги платиле за да ја испратите книгата до себе на прво место нема да бидат вратени од компанијата.

Исто така, штом Chegg ќе ја добие книгата што сте ја испратиле, парите ќе ви се вратат во рок од 3 до 5 работни дена.

Од друга страна, е-учебниците може да се откажат во рок од 14 дена од датумот кога се купени.

Ако сте ја користеле книгата повеќе од 14 дена, можете да разговарате со персоналот за грижа за корисници на Chegg за да ви помогне како да го направите процесот на враќање.

Препорачано:  Создавање корисен водич за учење во Excel - оној што навистина можете да го користите!

Често поставувани прашања за студентски попуст Chegg

Што прави Чег?

Chegg е услуга и апликација за онлајн учење. Продава и издава половни и нови учебници. Второ, нуди претплати за математика, домашни задачи и пишување.

Дали е Чег доверлив?

Chegg е легална веб-страница и учениците од сите возрасти и одделенија можат безбедно да ја користат. Сепак, треба да внимаваат кога го користат. 

Колку заработуваат чег туторите?

Извонредна е можноста да работите како Chegg Tutor и да заработувате 20 долари на час. Кога работите како учител, добивате плата за секој час поминат во работа со ученик и/или креирање приспособен план за часови за него. Воспитувачите ја добиваат својата саатница без оглед на тоа колку часови навистина вложиле.

Како е да се работи за Chegg во Индија?

Ако сметате дека го имате она што е потребно за да им помогнете на студентите во Индија, може да станете експерт за Чег Индија со пријавување. За да започнете да одговарате на прашања, прво мора да поминете онлајн тест и процедура за верификација. За секое прашање што ќе го одговорите точно, ќе добиете исплата. Слободата да ги поставите вашите часови и локација е главната придобивка на оваа позиција.

Заклучок

Chegg е компанија која ги промени животите на милиони луѓе.

Овој бренд нуди учебници, други едукативни материјали и услуги за онлајн туторство на студентите со цел да им помогне да останат на врвот на нивните академици и да дипломираат од колеџ со добри бои.

Покрај тоа, како студент, можете да уживате во огромни попусти на кој било производ или услуга што ќе го купите или изнајмите од Chegg.

Прочитајте ја оваа статија повторно за да ги дознаете чекорите што ќе ви овозможат да го обезбедите и искористите студентскиот попуст Chegg.

Прекрасен еден; Се надевам дека оваа статија ќе одговори на вашето прашање.

Препораки на уредникот:

Ако ја сметате оваа статија добра, ве молиме споделете ја со пријател.