Врвни курсеви за нокти за почетници (акрилни, гел нокти, ЧПП) | 2023 година

Курсевите за нокти за почетници се забавен начин да влезете во светот на нега на нокти. Тие ги учат основите, како да ги одржувате ноктите здрави и да креирате едноставни дизајни.

Ќе научите за потребните алатки и производи додека вежбате практична работа.

Овие курсеви се одличен почеток за секој кој е заинтересиран да ја истражува уметноста на ноктите понатаму.

Зошто треба да земете курсеви за нокти за почетници?

 • Ги учите основите за правење нокти, како обликување, фарбање и грижа за ноктите.
 • Тоа е забавно и ви овозможува да бидете креативни.
 • Можете да започнете ново хоби или дури и да се подготвите за работа во индустријата за убавина.
 • Ќе научите како да ги правите работите од самиот почеток, што ви помага да ги избегнете лошите навики.
 • Тоа е релаксиран начин за учење со други почетници, така што нема потреба да се чувствувате нервозни.
 • Ќе можете да запознаете луѓе кои уживаат во уметноста на ноктите и да учите со нив.

Курсеви за нокти за почетници

1. Курс за техничар за акрилни нокти за почетници

Технологијата за нокти е забавна и наградувачка работа, особено за некој кој сака да биде креативен и да учи нови работи.

Секоја година, техничарите за нокти се надополнуваат на светот на убавината со тоа што вршат многу интересни работи за нокти, правејќи ги клиентите среќни со фенси акрилни нокти и симпатични дизајни за нокти.

Оваа област за технологија на нокти брзо расте во светот на убавината, а многу техничари за нокти се навистина добро во нивните бизниси.

Курс за почетници наречен курс за техничар за нокти за акрилни нокти ве учи како да правите акрилни нокти и модерни дизајни за уметност на нокти.

Ве води стручен наставник кој ви помага да стекнете самодоверба за да успеете.

2. Курс за акрилни нокти за почетници

Курсот за акрилни нокти за почетници е лесен за почеток и не ви треба ништо за да се придружите.

На овој курс, ќе научите како да правите акрилни нокти и некои уметности за нокти со гел-лак.

Ако сте нов во правењето акрилни производи, курсот предлага да користите бавен до среден мономер за да имате повеќе време за работа пред акрилот да стане стврднат и брзо да се стегне.

3. Техничар за нокти, курсеви за акрилни нокти (од NailAdvisor)

Техничар за нокти, курсеви за акрилни нокти (од NailAdvisor) е голем курс кој ве учи на сè за да станете професионалец во екстензии на нокти!

Со овој курс и одредена практика, можете да направите совршени нокти и секојдневно да ги импресионирате вашите клиенти.

Овој курс користи специјални методи создадени од Марина Ранчинска. Добро е за луѓе кои сакаат да станат експерти за нокти, а исто така и за професионалци кои сакаат да се подобрат.

Овде, ќе научите нови кул вештини и ќе станете подобри лично. Ќе бидете посамоуверен експерт за нокти.

Овој курс ви помага да изградите светла иднина и да станете неверојатни во светот на ноктите.

4. Курс за сертификација за продолжување на гел нокти

Курсот за сертификација за проширување на нокти со гел е едноставен курс кој ве учи пет главни работи:

 • Подготвување на ноктите
 • Ставање на форми
 • Обликување на гелот
 • Измазнување на гелот
 • Додавање боја и завршен слој

Овој основен курс за нокти со гел е совршен за почетници. Можете да ги гледате видео демонстрациите со ваше темпо и да го испробате она што го учите.

Курсот дава јасни упатства како да направите маникир, како да работите во близина на кутикулите без да направите неред или да ја допирате кожата.

5. Курс за уметност за нокти со акрилни бои

Курсот Nail Art со акрилни бои ве учи како да декорирате нокти користејќи брз и убав акрилен метод кој одговара на секој настан.

Тоа е за луѓе кои се нови во уметноста на ноктите или оние кои сакаат да се подобрат во тоа.

Овој начин на украсување нокти со акрил е лесен, изгледа добро и е одличен за секоја пригода.

Овој курс ги поздравува почетниците, оние со одредено искуство и сите кои сакаат да ја научат оваа кул вештина за уметност на нокти.

6. Мастер курс за професионален педикир за техничар за нокти

Мастер курсот за професионален педикир за техничар за нокти ве учи како да направите педикир на груби стапала, да препознаете проблеми со ноктите, да се ослободите од тврда кожа и да ги скратите цврстите нокти на нозете и кутикулите.

Не ви треба никакво искуство за да го земете овој курс.

Исто така, бањањето на нозете може да биде корисно, но тие ќе ви ги покажат сите потребни алатки и материјали за време на курсот.

7. Курс за сертификат за гел нокти: за почетници

Курсот за сертификати за гел нокти за почетници ве учи на основите за правење убави гел-нокти, екстензии на нокти, француски нокти, гел-омбре дизајни и гел за градење.

На овој курс, ќе научите како правилно да користите електрична дупчалка за нокти и да ги разберете дупчалките за да знаете која за што да ја користите.

Исто така, ќе научите како да ги направите природните нокти подолги со продолжување на врвовите, осигурувајќи дека сите нокти се со иста должина и изгледаат рамномерно.

Најчесто поставувани прашања за курсеви за нокти за почетници

Дали ми треба некое претходно искуство за да се запишам на курс за почетници за нокти?

Не, почетните курсеви за нокти се дизајнирани да ве научат на основите од нула. Тие се идеални за поединци без претходно искуство во нега или дизајн на нокти.

Кои вештини можам да очекувам да ги научам на почетниот курс за нокти?

На курсот за почетници, можете да очекувате да научите основни техники за маникир и педикир, едноставна уметност за нокти, хигиена на ноктите и можеби вовед во гел и акрилни нокти, во зависност од структурата на курсот.

Колку време обично трае курсот за нокти за почетници за да се заврши?

Времетраењето на курсевите за нокти за почетници може да варира многу, обично се движи од неколку дена до неколку недели, во зависност од длабочината и ширината на покриениот материјал.

Дали ќе добијам сертификат по почетниот курс за нокти?

Повеќето курсеви за нокти за почетници нудат сертификат за завршување, што може да биде добра почетна точка ако сакате да продолжите со кариера како техничар за нокти или да покажете доказ за вашите новостекнати вештини.

Заклучок

Курсевите за нокти за почетници се одлична почетна точка за секој љубопитен за уметност и нега на нокти.

Тие ги учат основите на забавен, лесно разбирлив начин, овозможувајќи ви да ја истражите вашата креативна страна.

Со овие курсеви, го правите првиот чекор кон совладување на занает кој ја спојува уметноста со самоизразувањето.

Препораки на уредникот:

Ако ја сметате оваа статија добра, ве молиме споделете ја со пријател.

Уче Пашал
Уче Пашал

Уче Пашал е професионален и страстен пишувач на оптимизација за образование, вклучувајќи совети за домашно училиште, совети за колеџ, средно училиште и совети за патување.

Тој пишува статии повеќе од 5 години. Тој е главен директор за содржина во School & Travel.

Уче Пашал има диплома по компјутерски науки од реномирана институција. Исто така, тој е страстен да им помага на луѓето да добијат пристап до можностите за правење пари преку Интернет.

Статии: 753